Day: февруари 16, 2019

ВО МОМЕНТОВ, ВО БОЛНИЦАТА „8-МИ СЕПТЕМВРИ“ СЕ ЛЕКУВААТ 19 ПАЦИЕНТИ, ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ 6 ПАЦИЕНТИ И ЕДЕН ПАЦИЕНТ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца пациенти се нестабилни, во тешка здравствена состојба под опсервација и мониторинг. Во Клиничкиот […]

ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ СЕЛОТО ЛАСКАРЦИ

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци. Станува збор за петнаесетиот загинат, маж на возраст од 39 години во оваа голема несреќа. Патникот при несреќата се здобил со тешки повреди на градниот кош […]