Day: март 15, 2020

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ: НА КОРОНА ВИРУС СЕ ТЕСТИРААТ НОВИ 7 ПАЦИЕНТИ, РАСПОЛАГАМЕ ВО 120 РЕСПИРАТОРИ

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за состојбата на пациентите заразени од корона вирус. Сите 13 пациенти коишто се сместени на Клиниката за инфективно болести и фебрилни состојби во Скопје се во стабилна состојба, идентична како во текот на вчерашниот ден. Првата пациентка од Дебар е на респираторна машина со […]