Day: јуни 11, 2020

ДЕНЕСКА СЕ ПОТВРДЕНИ 175 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД – 19, ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 3538, ОЗДРАВЕНИ СЕ 18 ПАЦИЕНТИ-ПОЧИНАТИ СЕ 5 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 971 тестирања, а регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-131, Куманово-24, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-5, Струга-2, Велес-4, Охрид-1, Гостивар-2, Свети Николе-2. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 18 оздравени пациенти, во: Скопје-12, Штип-1, Тетово-3, Велес-2. Починаа 5 лица, тројца од Скопје, еден пациент […]