Day: јуни 30, 2020

ДЕНЕСКА РЕГИСТРИРАНИ 126 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 6.334,ОЗДРАВЕНИ 48 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 4 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.140 тестирања, а регистрирани се 126 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-66, Куманово-6, Штип-15, Прилеп-3, Тетово-19, Струга-2, Велес-2, Битола-1, Кавадарци-4, Гостивар-2, Пробиштип-2, Свети Николе-1, Ресен-3. Институтот за јавно здравје, денеска, регистрира 48 оздравени пациенти од: Скопје-43, Штип-1, Битола-1, Ресен-3. Починати се 4 лица, по […]