Day: април 6, 2021

РЕГИСТРИРАН 301 НОВ СЛУЧАЈ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 135.143, ОЗДРАВЕНИ 1.091, ПОЧИНАТИ 37 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.431 тестирања, а регистрирани се 301 нов случаји на КОВИД-19 во: Скопје – 174,Кавадарци -17, Велес -16, Прилеп -14, Куманово, Тетово и Штип – по 11, Гостивар – 8, Охрид – 7, Струга – 6, Кочани – 5, Кичево […]