Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

СРЕДБА СО ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СЗО

12 јануари @ 8:00 am - 5:00 pm

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче денеска се сретна со Жихан Тавила, претседател на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Скопје. На средбата беше потенцирана досегашна успешна соработка со оваа меѓународна организација, а воедно се разговараше за текот на реализација на Двегодишниот договор за соработка со СЗО, идните реформски цели и приоритети, како и активностите во рамки на Стратегијата „Здравје 2020″.

Details

Date:
12 јануари
Time:
8:00 am - 5:00 pm
Event Tags: