Loading Events

Events for 12 јануари, 2018

Events Search and Views Navigation

Find Events

Event Views Navigation

Events Search

8:00 am

СРЕДБА СО ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СЗО

12 јануари @ 8:00 am - 5:00 pm

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче денеска се сретна со Жихан Тавила, претседател на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Скопје. На средбата беше потенцирана досегашна успешна соработка со оваа меѓународна организација, а воедно се разговараше за текот на реализација на Двегодишниот договор за соработка со СЗО, идните реформски цели и приоритети, како и активностите […]

Find out more »
+ Export Events