Day: јуни 8, 2020

ДЕНЕСКА СЕ ПОТВРДЕНИ 127 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 3152, ОЗДРАВЕНИ СЕ 7 ПАЦИЕНТИ-ПОЧИНАТИ СЕ 3 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-67, Куманово-1, Дебар-1, Штип-33, Тетово-10, Струга-5, Охрид-6, Кочани-2, Пробиштип-2. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 7 оздравени пациенти, во: Скопје-4, Тетово-2, Гостивар-1. Починати се 3 лица. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни […]