Day: февруари 10, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 389 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 95.736, ОЗДРАВЕНИ СЕ 998 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 4 ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 389 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 140 -Прилеп 34 -Кавадарци 33 -Куманово 21 -Велес 20 -Охрид 15-Делчево 14 -Битола 13 -Тетово 12 -Струмица 12 -Неготино 11 -Штип 10 -Гевгелија 8 -Гостивар 6 -Берово 6 -Свети Николе 4 -Крива Паланка 4 -Кратово 4 -Струга 3 […]