Day: март 23, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 457 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 119.828 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 700 ПАЦИЕНТИ– ПОЧИНАТИ СЕ 30 ЛИЦА

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.682 тестирања, а регистрирани се 457 нови случаи на КОВИД-19 во:Скопје – 198, Прилеп – 32, Куманово – 30, Охрид – 29, Велес – 25, Кавадарци – 24, Штип – 17, Тетово – 16, Гевгелија – 15, Гостивар – 13, Струмица и Кочани […]