Day: март 24, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 1056 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 120.882 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 727 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 25 ЛИЦА

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.728 тестирања, а регистрирани се 1056 нови случаи на КОВИД-19 во:Скопје – 590, Битола – 57, Прилеп – 42, Велес – 36, Кавадарци – 35, Куманово – 34, Охрид – 30, Тетово – 28, Струмица – 21, Гостивар – 19, Неготино – […]