Day: јуни 3, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 19 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 155.364 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 26 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 6 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.456 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-1 од:Скопје – 5, Куманово – 3, Гостивар, Кочани и Демир Хисар – по 2, Прилеп, Тетово, Кичево, Гевгелија и Неготино – по 1.Регистрирани се 26 оздравени пациент од:Скопје – […]