Day: јуни 10, 2021

РЕГИСТРИРАНИ 18 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 155.487, ОЗДРАВЕНИ 31, ПРИЈАВЕНО ЕДНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.411 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19 од:Скопје – 8, Куманово – 5, Кочани – 2, Тетово, Крива Паланка и Кратово – по 1.Регистрирани се 31 оздравен пациент од:Скопје – 11, Виница – 3, Куманово, Кочани, […]