МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ ЈА ПОСЕТИ КБ ТЕТОВО

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, во рамки на активностите ја посети Клиничката болница во Тетово за да се запознае со состојбата во болницата.

За време на посетата тој се сретна со раководството и со медицинскиот персонал.

Сподели на:

Related Posts