Day: 1 Korrik, 2020

NE KEMI PREZANTUAR 7 BARNA TË REJA PËR PERSONAT ME SËMUNDJE TË RRALLË ,EDHE NË KUSHTET ME COVID-19 KY GRUP PACIENTËSH PAJISEN ME BARNAT E NEVOJSHME

Ministri i Shëndetësisë, Doc. Dr. Venko Filipçe, sot u takua me përfaqësuesit e Shoqatave të Personave me Sëmundje të rrallë në vendin tonë. Në takim, ata diskutuan sfidat me të cilat përballen në një kohë kur sistemi i përgjithshëm i kujdesit shëndetësor është i përkushtuar në trajtimin e pacientëve me koronavirus. Ky grup pacientësh ka […]

SOT JANË KONFIRMUAR 120 RASTE TË REJA TË COVID -19 – NUMRI I PËRGJITHSHËM I TË DIAGNOSTIKUARVE ËSHTË 6454, 123 PACIENTË JANË RIKUPERUAR, 4 PACIENTË KANË NDËRRUAR JETË

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 954 teste në 24 orët e fundit, dhe 120 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në: Shkup-64, Kumanovë-4, Dibër-4, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-14, Strug-5, Manastir-3, Ohër-7, Gostivar-2, Makedonski Brod-1, Sveti Nikole-2, Kërçov-5, Resën-5. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 123 pacientë të rikuperuar nga: Shkupi-17, Kumanova-92, Shtip-2, Prilep-1, […]