Day: 1 Qershor, 2021

JANË REGJISTRUAR 37 RASTE TË REJA TË COVID-19 – NUMRI I PËRGJITHSHËM I TË DIAGNOSTIKUARVE ËSHTË 155.304, 90 PACIENTË JANË RIKUPERUAR –10 PERSONA KANË NDËRRUAR JETË

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik: Në 24 orët e fundit janë kryer 3.108 teste, dhe janë regjistruar 37 raste të reja të COVID-19 nga: Shkup – 15, Kumanovë – 5, Prilep – 3 , Tetovë, Gostivar, Kavadar, Ohër dhe Kërçovë –nga  2 raste, Manastir, Strumicë, Negotinë dhe Radovish […]

GJATË DITËS SË DJESHME JANË APLIKUAR 14.763 VAKSINA , GJITHSEJ JANË VAKSINUAR 433.787 QYTETARË

Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend.Interesimi për vaksinim po rritet çdo ditë, dhe deri më tani numri i personave që kanë shprehur dëshirën për vaksinim përmes ueb-platformës vakcinacija.mk është 433.787 qytetarë. Në pikat e vaksinimit në vend, që nga dje, gjithsej 236,878 qytetarë janë vaksinuar. Dozën e parë të vaksinës dje […]