Day: 4 Janar, 2021

MAQEDONIA E VERIUT KA SIGURUAR 800 MIJË DOZA TË VAKSINËS PFIZER ,5850 DO TË MBËRRIJNË NË SHKURT

Republika e Maqedonisë së Veriut do të marrë 800,000 vaksina kundër KOVID-19 nga prodhuesi Pfizer. Ministri i Shëndetësisë, Dr. Venko Filipçe, në negociata të drejtpërdrejta me këtë prodhues, siguroi vaksina për tërë vitin 2021. Marrëveshja u përcaktua këtë mëngjes në një bisedë telefonike midis Ministrit Filipçe dhe një përfaqësuesi të lartë të kompanisë që prodhon […]

SOT JANË REGJISTRUAR 106 RASTE TË REJA TË COVID-19 – NUMRI I PËRGJITHSHËM I TË DIAGNOSTIKUARVE ËSHTË 84129 ,603 PACIENTË JANË RIKUPERUAR – 20 PERSONA KANË NDËRRUAR JETË

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 761 teste, dhe 106 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: Shkup-72, Kumanovë-4, Shtip-2, Prilep-5, Tetovë-3, Manastir-1, Kavadar-4, Gostivar-6, Strumicë-5, Radovish-1, Koçanë-1, Berovë-1, Resnjë-1. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 603 pacientë të rikuperuar nga: Shkupi-230, Kumanovë-24, Dibër-5, Shtip-18, Prilep-51, Tetovë-8, Strugë-30, […]