Day: 5 Prill, 2021

JANË SIGURUAR KAPACITETE SHTESË SPITALORE ,QYTETARËT DUKE RESPEKTUAR MASAT DO TË NDIHMOJNË PUNONJËSIT SHËNDETËSOR NË BETEJËN ME COVID-19

Ministria e Shëndetësisë informon se përkundër presionit të madh ndaj spitaleve në vend, të cilat po mbushen më shpejtë me pacientë me Covid, janë siguruar vende të lira në disa klinika, Instituti për Sëmundjet e Mushkërive Kozle, si dhe në klinikat interne. Të gjithë spitalet dhe personeli mjekësor janë mobilizuar plotësisht. Dhe në spitalet në […]

SOT JANË REGJISTRUAR 301 RASTE TË REJA TË COVID-19 – NUMRI I PËRGJITHSHËM I TË DIAGNOSTIKUARVE ËSHTË 135.143 ,1.091 PACIENTË JANË RIKUPERUAR –37 PERSONA KANË NDËRRUAR JETË

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik: Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1.431 teste, dhe 301 raste të reja të COVID-19 janë regjistruar në: Shkup – 174, Kavadar-17, Veles -16, Prilep -14, Kumanovë, Tetovë dhe Shtip – nga 11 raste, Gostivar – 8, Ohër – 7, Strugë – […]