Day: јуни 7, 2020

ДЕНЕСКА СЕ ПОТВРДЕНИ 111 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 3025, ОЗДРАВЕНИ СЕ 6 ПАЦИЕНТИ-ПОЧИНАТИ 2 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 854 тестирања, а регистрирани се 111 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 63, Куманово – 11, Штип – 12, Тетово -8, Велес – 3, Охрид – 1, Гостивар – 3, Крива Паланка – 1, Кочани – 9. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира […]