Day: февруари 19, 2021

РЕГИСТРИРАНИ 415 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 98.584, ОЗДРАВЕНИ СЕ 244 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 19 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.549 тестирања, а регистрирани се 415 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 170, Прилеп – 62, Кавадарци –  32, Велес – 25, Неготино – 20, Охрид – 12, Струмица – 11, Гевгелија – 10, Куманово, Тетово и […]

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 373 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 98.174, ОЗДРАВЕНИ СЕ 309 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 8 ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 2.345 тестирања, а регистрирани се 373 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје – 155, Прилеп-47, Кавадарци – 23, Охрид – 22, Куманово – 20,Тетово -17, Струга – 10, Битола -9, Велес, Струмица и Берово – по 7, Штип, Крива Паланка и Делчево – по 6, Неготино 5-Дебар и Валандово – […]