Day: март 2, 2021

РЕГИСТРИРАНИ 726 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 103.746, ОЗДРАВЕНИ 368 ПАЦИЕНТИ, ПОЧИНАТИ 7 ЛИЦA

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи со КОВИД-19 во: Скопје – 367, Прилеп – 53, Куманово – 34, Неготино – 29, Кавадарци – 26, Битола – 25, Охрид – 23, Крива Паланка – 21, Велес – 18, […]