Day: февруари 13, 2020

НА ГОДИШНИНАТА ОД НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ НА СРЕДБА СО ПРЕЖИВЕАНА ПАТНИЧКА И ЧОВЕКОТ КОЈ Ѝ ПОМОГНАЛ

На годишнината од трагичната сообраќајна несреќа кај селото Ласкарци, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска, присуствуваше на средба меѓу преживеана патничка и човекот кој ѝ помогнал да се извлече од превртениот автобус. -На барање на Седат, минатата година успеавме заеднички да ја најдеме Јасмина. Тоа беше еден навистина емотивен момент, кој потврдува дека […]

ПОТВРДЕНО ПРИСУСТВО НА КОРОНА ВИРУС КАЈ ЕДЕН ОД МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ, ВО МОМЕНТОВ Е ХОСПИТАЛИЗИРАН ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА ВО ЈАПОНИЈА

Министерството за здравство информира согласно најновите информации добиени од јапонските надлежни органи дојде до промена во однос на состојбата на македонските државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд Принцес“ во Јокохама, Јапонија. Потврдено е присуство на корона вирусот кај еден од македонските државјани, кој во моментот е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија. Амбасадата на Република […]