Day: февруари 2, 2021

ИЈЗ: ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19, НАМАЛЕН НА ПОЧИНАТИ И НА ОЗДРАВЕНИ

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 25 до 31 јануари биле тестирани вкупно 13.742 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со зголемување од 24,5 отсто во однос на минатата недела. Регистрирани сe 2.036 нови позитивни случаи од 33 градови во […]

РЕГИСТРИРАН 61 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 92753, ОЗДРАВЕНИ 440 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ 11 ЛИЦA

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 678 тестирања, а регистрирани се 61 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 35, Кавадарци –7,  Тетово – 3, Прилеп – 3, Штип – 3 , Охрид -2, Струга -2, Кочани – 2, Куманово – 1, Гостивар -1, […]