Day: јуни 14, 2021

РЕГИСТРИРАНИ ЧЕТИРИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ЕДЕН ПОЧИНАТ И 14 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистрирани се четири нови случаи со КОВИД-19, од кои тројца од Скопје и еден од Прилеп. Регистрирани се 14 оздравени пациенти од: Скопје – 8, Куманово – 3, Прилеп, Неготино и Македонска Каменица  –  по […]