Day: мај 12, 2020

ДЕНЕСКА ПОТВРДЕНИ 10 НОВИ СЛУЧАИ СО КОРОНА, ВКУПНО 1.674 ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ, ОЗДРАВЕНИ 5, ПОЧИНА ЕДНО ЛИЦЕ

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 5 оздравени пациенти во: Скопје – 3 и Неготино – 2 лица. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Делчево на 60 годишна возраст, хоспитализиран на клиниката од 29 април. Во изминатите 24 часа се направени 189 тестирања, а потврдени […]