Day: март 17, 2021

ФИЛИПЧЕ: ВО ЕКОТ СМЕ НА ТРЕТИОТ БРАН, ЗАСЕГА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОСТАНУВА ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ

Се наоѓаме во екот на третиот бран од почеток на пандемијата – бележиме раст од нешто повеќе од 5.000 активни случаи во последниот месец, 1.100 хоспитализирани пациенти низ државата. Подготвени сме за прилагодување на капацитетите и отворање нови, согласно планот за менаџирање на болничките капацитети кој е одамна утврден за овие услови. Комисијата за заразни […]

РЕГИСТРИРАНИ 999 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 113.929, ОЗДРАВЕНИ 543 ПАЦИЕНТИ, ПОЧИНАТИ СЕ 24 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.627 тестирања, а регистрирани се 999 нови случаи со КОВИД-19 во: Скопје – 539, Прилеп и Битола – по 44, Куманово – 41, Охрид – 38, Кавадарци – 34, Велес – 25, Гевгелија – 23, Тетово – 22, Неготино […]