Day: април 2, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 1.402 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 131.424 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 761 ПАЦИЕНТ – ПОЧИНАТИ СЕ 29 ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во:Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово и Гостивар – по 28, Кочани – 23, […]