Day: мај 5, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 67 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 152.814 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 782 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТО Е 31 ЛИЦЕ

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1169 тестирања, а регистрирани се 67 нови случаи на КОВИД-19 во:Скопе – 28, Куманово – 8, Гостивар и Охрид – по 4, Прилеп, Тетово, Битола, Кавадарци и Штип – по 3, Струга, Кичево и Ресен – по 2, […]