Day: јуни 9, 2021

РЕГИСТРИРАНИ 28 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 155.469, ОЗДРАВЕНИ 23, ПОЧИНАТИ 5 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.619 тестирања, а регистрирани се 28 нови случаи на КОВИД-19 од:Скопје – 16, Куманово – 9, Тетово – 2, Прилеп – 1.Регистрирани се 23 оздравени пациент од:Скопје – 15, Охрид и Струга – по 3, Куманово и Кочани – […]