Day: мај 11, 2020

СЕ ШИРИ ЛАЖЕН Е-МЕИЛ ОД ЛАЖНА АДРЕСА КОЈА НАЛИКУВА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ИЗВЕСТЕНО Е МВР И СЕ ПОСТАПУВА ЗА ОВОЈ СЛУЧАЈ

Министерството за здравство информира дека меѓу граѓаните се шири е-маил со невисината содржина испратен од лажна адреса која наликува на Министерство за здравство. Известен е Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи кој веќе постапува за овој случај. Официјалната е-маил адреса на ресорното Министерство е: contact@zdravstvo.gov.mk. Упатуваме апел до граѓаните да […]

ДЕНЕСКА СЕ ПОТВРДЕНИ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 1664, ОЗДРАВЕНИ СЕ 64 ПАЦИЕНТИ

Денеска се потврдени 22 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1664 Оздравени се 64 пациенти Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 64 оздравени пациенти во: Скопје-17, Куманово-9, Прилеп-12, Тетово-3, Струга-12, Охрид-9, Гостивар-1 и Кичево-1. Во изминатите 24 часа направени се 145 тестирања, а потврдени се 22 […]