Day: ноември 4, 2020

ДЕНЕСКА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 1192 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 35097, ОЗДРАВЕНИ СЕ 359 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 22 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3211 тестирања, а регистрирани се 1192 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-571, Куманово-63, Дебар-15, Штип-50, Прилеп-51, Тетово-87, Струга-10, Велес-42, Битола-43, Охрид-49, Кавадарци-15, Гостивар-40, Гевгелија-6, Струмица-36, Крива Паланка-3, Радовиш-4, Крушево-6, Кочани-27, Пробиштип-14, Демир Хисар-5, Берово-1, Виница-7, Делчево-2, Кратово-3, Свети Николе-7, Кичево-22, Ресен-11, Неготино-2. Денеска Институтот […]

КЛИНИКИТЕ СО ЕКСТРА БОЛНИЧКИ КАПАЦИТЕТИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ КОВИД, РЕДОВНИТЕ ПРЕГЛЕДИ И ИНТЕРВЕНЦИИ ПРОДОЛЖУВААТ

Сите интерни клиники во рамки на Клинички центар се подготвени да примаат ковид пациенти и нема да запрат со нормалната работа, односно со интервенциите на дневна основа. Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче имаше средба со директорите на клиниките, обезбедени се 150 болнички легла и кадарот е подготвен да работи со ковид пациенти, но […]

РЕГИСТРИРАНИ 913 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНА БРОЈКА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 33.908, ОЗДРАВЕНИ 421, ПОЧИНАТИ СЕ 24 ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 2731 тестирања, а регистрирани се 913 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-459, Куманово-25, Дебар-1, Штип-18, Прилеп-78, Тетово-44, Струга-11, Велес-79, Битола-33, Охрид-37, Кавадарци-24, Гостивар-9, Гевгелија-3, Струмица-26, Крива Паланка-3, Радовиш-3, Крушево-3, Кочани-8, Пробиштип-2, Демир Хисар-3, Пехчево-1, Берово-1, Валандово-2, Виница-4, Делчево-10, Кратово-5, Свети Николе-9, Кичево-5, Ресен-2, Неготино-5.   Денеска Институтот за јавно […]