Day: ноември 9, 2020

ДЕНЕСКА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 515 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 40275, ОЗДРАВЕНИ СЕ 1194 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 20 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1293 тестирања, а регистрирани се 515 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-207, Куманово-33, Штип-33, Прилеп-25, Тетово-17, Велес-21, Битола-22, Охрид-3, Кавадарци-16, Гостивар-16, Струмица-17, Крива Паланка-8, Радовиш-7, Крушево-1, Кочани-21, Пробиштип-7, Демир Хисар-3, Пехчево-2, Берово-10, Виница-2, Делчево-11, Кратово-1, Свети Николе-2, Кичево-18, Неготино-12. Денеска Институтот за јавно здравје […]