Day: декември 17, 2020

(ВИДЕО) ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ПОРАЧУВААТ: ПРЕТСТОЈНИТЕ ПРАЗНИЦИ ДА ГИ ПРОСЛАВИМЕ ВО КРУГОТ НА НАЈБЛИСКИТЕ

Ако нешто нѐ научи оваа 2020 година тоа е сигурно дека најважни се нашите семејства и нашите најблиски. Па така, и во тој дух да ги прославиме претстојните новогодишни празници во кругот на најблиските. Поминавме една исклучително тешка година и да се потсетиме дека не смееме да се откажеме, посебно не сега, во последните мигови.Здравствените […]

РЕГИСТРИРАНИ 657 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 76251, ОЗДРАВЕНИ 920 – ПОЧИНАЛЕ 31 ЛИЦЕ

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2347 тестирања, а регистрирани се 657 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-323, Куманово-23, Штип-8, Прилеп-38, Тетово-19, Струга-15, Велес-22, Битола-36, Охрид-28, Кавадарци-25, Гостивар-17, Гевгелија-6, Струмица-13, Крива Паланка-6, Радовиш-10, Кочани-12, Пробиштип-4, Македонски Брод-4, Пехчево –1, Берово-7, Валандово-5, Виница-2, Делчево-7, Кратово-1, Свети Николе-4, Кичево-5, Ресен-5, Неготино-11.  Денеска […]