Day: март 10, 2021

ВО ОДНОС НАПРЕТХОДНАТА НЕДЕЛА, ЗА 23,0% ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ – НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД РЕГИСТРИРАНИТЕ СЛУЧАИ ВО СКОПЈЕ

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 1 до 7 март 2021, тестирани се вкупно 21.090 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со зголемување од 4,6% во однос на минатата недела. Регистрирани сe 4.463 нови позитивни случаи од 35 градови во […]

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 872 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 108.350 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 412 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 22 ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 3.394 тестирања, а регистрирани се 872 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 459 -Прилеп 51 -Кавадарци 35 -Куманово, Битола и Охрид по 33 -Тетово 31 -Гостивар 28 -Штип 24 -Неготино и Берово по 15 -Велес 14-Крива Паланка 13 -Струмица и Струга по 11-Крушево 9 -Демир Хисар 8 -Гевгелија 7 -Кочани, […]