Day: април 12, 2021

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 193 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 142.034 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 1014 ПАЦИЕНТИ– ПОЧИНАТИ СЕ 34 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во:Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево – по 4, Велес – 3, Битола, Струга и […]

ФИЛИПЧЕ:ВО СРЕДА ПРОДОЛЖУВА ВАКЦИНАЦИЈАТА СПОРЕД ВОЗРАСНАТА ГРУПА ГРАЃАНИ ВО А1 АРЕНАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ, ГИ ПОВИКУВАМ СИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА САЈТОТ – VAKCINACIJA.MK

Вакцинацијата на вработените од критичната инфраструктура, опфатени во првата фаза, завршува денеска и утре, а имунизацијата против КОВИД-19, согласно Националниот план  продолжува со вакцинација на граѓани, истакна денеска министерот за здравство д-р Венко Филипче. -Останатиот дел од 20.000 вакцини Спутник В ќе бидат  распределени по возрасни групи, како што сега се одвива вакцинацијата од почеток […]

РЕГИСТРИРАНИ 687 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 141.844, ОЗДРАВЕНИ 1347 ПАЦИЕНТИ, ПОЧИНАТИ 46 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.050 тестирања, а регистрирани се 687 нови случаи со КОВИД-19 во: Скопје – 310, Куманово – 55, Битола – 35, Прилеп, Охрид и Струмица по – 33, Велес – 31, Кавадарци и Тетово по – 23, Гостивар – 19, […]

РЕГИСТРИРАНИ 1.092 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 141.157, ОЗДРАВЕНИ 2003 ПАЦИЕНТИ, ПОЧИНАТИ 32 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а регистрирани се 1.092 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 452, Битола – 85, Куманово – 80, Прилеп – 49, Кавадарци – 45, Велес – 41, Струмица – 36, Охрид – 33, Тетово – 30, Штип […]