Day: мај 7, 2021

ФИЛИПЧЕ: СВЕТСКА БАНКА Е ПАРТНЕР НА КОЈ МОЖЕМЕ ДА СМЕТАМЕ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ГЛАВНИТЕ СЕГМЕНТИ ВО ЗДРАВСТВОТО

Благодарение на проектот за енергетска ефикасност во јавниот сектор воспоставен со Светска банка, целосно нова инфраструктура ќе се имплементира во повеќе здравствени институции во градовите низ државата. Ова е од големо значење во однос на напредување на инфраструктурата на јавноздравствените установи. -Поддршката којашто Светската банка ја манифестираше во изминатата година и благодарение на која се […]

РЕГИСТРИРАНИ 324 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 153.461, ОЗДРАВЕНИ 1.178, ПОЧИНАТИ 26 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.660 тестирања, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19 во: Скопје – 110, Куманово – 44, Охрид – 18, Струмица – 17, Прилеп и Тетово– 13, Штип – 11, Битола, Велес и Кичево – по 10, Свети Николе […]