Day: јуни 7, 2021

КЗБ ПРЕДЛОЖИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И МЕРКИТЕ ДА ОСТАНАТ ДА ВАЖАТ ДО 15 ЈУНИ НА ТЕРИТОРИЈА НА ЦЕЛА ДРЖАВА

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести денеска на ГККШ предложи полицискиот час и мерките да останат да важат до 15 јуни, на територија на цела држава. Министерот образложи дека овој предлог на Комисијата е да се ограничи дополнително групирање во доцните часови. Епидемиолошката состојба во државата е стабилна, […]

РЕГИСТРИРАН ЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 155.418, ОЗДРАВЕНИ 204, ПОЧИНАТИ ТРИ ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања, а регистриран е 1 нов случај на КОВИД-1 од Куманово.Регистрирани се 204 оздравени пациент од: Скопје – 77, Куманово – 25, Охрид – 19, Битола – 11, Струмица – 9, Тетово и Кичево – по 7, Прилеп […]

РЕГИСТРИРАНИ 10 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 155.417, ОЗДРАВЕНИ 332, ПОЧИНАТИ 7 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.825 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-1 од:Скопје – 5, Прилеп и Виница – по 2, Куманово – 1.Регистрирани се 332 оздравени пациент од:Скопје – 101, Куманово – 45, Битола – 23, Прилеп и Струмица – […]

РЕГИСТРИРАНИ СЕ 29 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 155.407 – ОЗДРАВЕНИ СЕ 50 ПАЦИЕНТИ – ПОЧИНАТИ СЕ 6 ЛИЦА

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.856 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-1 од:Скопје – 8, Куманово – 3, Прилеп, Тетово, Битола, Гостивар, Охрид, Виница и Кратово – по 2, Велес, Радовиш, Делчево и Демир Хисар – по 1.Регистрирани се 50 оздравени […]