ДВАЕСЕТ И ДЕВЕТ НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19, 34 ОЗДРАВЕНИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9• Кичево – 5• Куманово и Тетово – по 4• Прилеп и Охрид – по 2• Штип и Струмица – по едно лице. Нема починати лица.

Регистрирани се 34 оздравени пациенти од: • Скопје – 18• Прилеп – 4 •Куманово и Тетово – по 3• Битола – 2• Кичево, Гевгелија, Свети Николе и Делчево – по 1. Во земјата, досега, се направени вкупно 838.323 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.568, бројката на оздравени пациенти е 149.676, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува 420

Сподели на:

Related Posts