РЕГИСТРИРАНИ 20 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНО ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ 155.507, ОЗДРАВЕНИ 30, ПРИЈАВЕНИ ДВЕ ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Во последните 24 часа се направени 2.885 тестирања, а регистрирани се 20 нови случаи на КОВИД-19 од: • Куманово – 5• Скопје и Битола – по 4• Тетово – 3• Прилеп, Охрид, Кичево и Крива Паланка – по 1 едно лице.

Пријавени се две починати лица: од Скопје (63г и 78г).Регистрирани се 30 оздравени пациент од: • Скопје – 21• Куманово, Прилеп и Виница – по 2• Кочани, Гевгелија и Берово – по едно лице.

Во земјата, досега, се направени вкупно 826.661 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.507, бројката на оздравени пациенти е 149.612, на починати е 5.470, а бројот на активни случаи изнесува 425 лица.

Сподели на:

Related Posts